KONST / Litografier / Färglitografier 9122195
nr 912 2195
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografier, 2 st. Karl Axel Pehrson (1921-2005), 245/260, signerade, -69, ramens innermått: 66x49
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 15 september 2014
kl 20:45:30
13/9 11:23:23
14/9 11:48:09
1.000 kr
15 sep
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson